Narzeczona cz.9

Pani Zgredowska doprowadzona do furii kolejnym trzaśnięciem okna u sąsiadów na górze, postanowiła złożyć na nich donos. Jeszcze nie wiedziała, do kogo ten donos złoży i czy będzie to donos ustny czy pisemny, ale postanowienie utwardziło się w niej na granit. Bo pani Zgredowska uwielbiała składać donosy na sąsiadów, można powiedzieć, stanowiło to sens jej samotnego życia. Poprawiła lokówki na głowie, pomyślała przez chwilę i sięgnęła po telefon.
- Halo, czy to administracja osiedla? Proszę pani, ja dzwonię w takiej sprawie, która niepokoi wszystkich mieszkańców budynku przy ulicy Ponurej 6. Otóż mój sąsiad, pan Drakulowski, niestety nie znam jego imienia, bo do nich żadne listy nie przychodzą, otóż ten pan notorycznie trzaska oknem. Tak, oknem! Jak to, czyim? Swoim? U siebie w mieszkaniu trzaska, kiedy wychodzi z domu. W nocy! Co?! Ja sobie, proszę pani nie stroję żadnych żartów! Halo! Halo! Wyłączyła się… – powiedziała zdumiona pani Zgredowska i popatrzyła z pretensją na telefon, jakby to od niego oczekiwała wyjaśnień. Po chwili ponownie wykręciła numer.
-Halo…- powiedziała zmienionym głosem. – Czy to administracja osiedla? Chciałem uprzejmie donieść, ze jeden obywatel z bloku przy Ponurej 6 nie wchodzi do domu drzwiami, tylko oknem. Tak, a poza tym to oni mają w domu trumnę! Sama widziałam! To jest, chciałam powiedzieć, widziałem. Halo? Halo!
Jeszcze raz wykręciła numer.
- Administracja osiedla? Pan Drakulowski z bloku przy Ponurej 6.. No i czego pani tak krzyczy?! Co?! I pani też!
Pani Zgredowska opadła na fotel w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. – No, to teraz się za nich wezmą!

2 komentarzy

  1. ~Grabarz

    Ha ha :) zabawne, ale jakże tez i prawdziwe :) oby wiecej takich bo czyta sie wysmienicie :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>